Tea tree oil jako přírodní dezinfekce

Tea tree oil (Melaleuca alternifolia) – označován jako olejíček z australského čajovníku je velmi silným, čistě přírodním antiseptikem. Výhodou je, že nepálí, nedráždí a neobsahuje alergizující jód ani vysušující alkohol.

Tea tree oil lze používat na rozličné oděrky, štípance od hmyzu, akné, pupínky, opary či afty.

Tea tree oil působí proti bakteriím, virům, plísním a rozličným mikroorganismům.

Tea tree oil díky své vůni působí jako přírodní repelent a odpuzuje hmyz. Lze ho použít proti vším a blechám a to i pro domácí zvířata.

Tea tree oil pomáhá proti rýmě, ucpaným dutinám a dýchacích potížích (použití v aromalampě či inhalace roztoku 1 litru horké vody s pěti až 10 kapkami tea tree)

Tea tree olejíček lze naředěný klokat při bolestech v krku a dutině ústní.

Tea tree olejíček se používá v péči o mastné vlasy a vlasy s lupy.

Tea tree olejíček se přidává do léčivé koupele při kožních infekcích, zánětech a mykózách ( 5-10 kapek rozmíchaných v panenském oleji se nalije do teplé vody)

Tea tree olejíček pomáhá při bolestech kloubů a svalů. (5-10 kapek přidaných do masážního rostlinného oleje či hojivé teplé koupele).

Tea tree olejíček nachází uplatnění v kosmetice i v zubních pastách.

Tea tree olejíček lze používat dlouhodobě.

Britská firma Optima ve své kosmetické řadě používá Tea tree olejíček produkovaný přímo na australských plantážích a garantuje jeho kvalitu. Řada produktů s tea tree olejíčkem je určena pro celou rodinu.

Čec 29, 2014 | Posted by in Informace o Tea Tree | Komentáře nejsou povoleny