Tea tree oil – lékárnička v lahvičce

Olej z Melaleuca altemifolia vykazuje rychlý baktericidní účinek proti široké škále organismů, s vyhovující stálostí a navíc s pozitivní vlastností vysoké penetrace do pokožky.

Vykazuje výrazné čistící vlastnosti, nedráždí pokožku, není toxický, nepoškozuje buňky tkání, nemá žádné významné vedlejší účinky a nesnadno se kontaminuje. Je kosmeticky velmi vhodný, neboť je bezbarvý a má příjemnou čistou vůni. Vykazuje vynikající účinnost za přítomnosti organických zbytků. Je zvláště účinný proti houbám a plísním a osvědčuje se i proti potížím virového původu.

Australský Tea Tree Oil ze stromu Melaleuca alternifolia je proslulý již u mnoha generací pro své vynikající antiseptické a léčebné vlastnosti. Tento olej byl objeven jako netoxický, nedráždivý prostředek, který se používal k ošetření širokého spektra chorob. Začal působit jako všeobecný lék – lékárnička v lahvičce.

Příklady použití Tea Tree Oil:
Vaginální infekce – při potížích zavést tampon předem namočený v 10% roztoku TTO a převařené vody. Opakovat do odeznění příznaků, 8 – 10 dnů. Účinné jsou také výplachy pochvy, tj. 8 – 10 kapek do 1 /2 I převařené nebo destilované vody. Ucpaný nos, dutiny – přidejte 5 – 10 kapek TTO do 1 l horké vody a inhalujte. Dezinfikujte záclony, koberce i lůžkoviny roztokem 10ti kapek TTO v 1 l vody z rozprašovače.
Kašel- postupujte jako u dýchacích cest, navíc ale vmasírujte TTO na hrudník a záda. Bolení v krku – přidejte 5 kapek TTO do skleničky teplé vody a kloktejte 3 – 5 x denně.
Rýma – potřete okolí nosních dírek TTO.
Akné – použijte na komedony a nežity 100 % TTO, a to 3 x denně. Větší plochy potřete TTO ředěným vodou v poměru 1 : 10.
Koutky, afty, opary- naneste TTO několikrát denně na postižené místo. Záněty a krvácení dásní, paradentóza – potřete postižená místa TTO. Přidejte 10 kapek TTO do skleničky teplé vody a nechte v ústech několik minut 2 x denně.
Drobné popáleniny – omývejte ledovou vodou 1 – 2 minuty. Naneste TTO a vmasírujte. Tento postup pomůže zabránit tvorbě puchýřů a infekcí. Odřeniny, řezné ranky – naneste několik kapek TTO.
Bodnutí hmyzem – potřete ihned TTO, tiší bolest a dezinfikuje.
Klíšťata – naneste několik kapek TTO přímo na klíště a nechte působit několik minut. Lehce třete prstem krouživým pohybem proti směru otáčení hodinových ručiček až do odstranění klíštěte.
Infekce nehtů – namočte do TTO a vmasírujte po dobu 5 minut 2x denně. Karbunkly – potřete zlehka TTO 2 x denně.
Svalové bolesti, bolesti kloubů – masírujte přímo postižené místo s TTO. 10 kapek oleje si přidejte do horké koupele.

Péče o děti
Dermatitida na hlavičce – smíchejte 5 kapek TTO s olivovým olejem, vmasírujte do pokožky hlavičky a nechte působit 10 minut. Umyjte šamponem a spláchněte. Nesmí přijít do očí.
Rýma – vytřete nos tamponem namočeným v rozředěném oleji, stačí 1 % roztok (u menších dětí).
Dezinfekce plenek – přidejte 20 kapek TTO do 5 l vody. Pleny vymáchejte a nechte namočené přes noc.

Péče o domácí zvířata
Blechy – vetřete několik kapek TTO do kožichu zvířete. U koček se doporučuje smíchat olej s jiným olejem. Jsou senzitivní na některé oleje ve 100 % koncentraci. Přidejte 10 kapek TTO do jejich šamponu.

Klíšťata – obdobně, jak je uvedeno výše
Plísně – naneste několik kapek 1T0 na postižené místo 2 x denně.

Péče o koně a větší zvířata
Rány naneste TTO přímo na ránu 2 – 3 x denně. Vytvoří se strup, zmenší se otok a nebezpečí infekce.

Čec 29, 2014 | Posted by in Informace o Tea Tree | Komentáře nejsou povoleny